The 17th Conference on Sustainable Development of Energy

W dniach 6-10 listopada 2022 roku prof. dr hab. inż. Małgorzata Kacprzak z Instytutu Budownictwa i dr inż. Marian Trafczyński z Instytutu Inżynierii Mechanicznej wzięli udział w 17th Conference on Sustainable Development of Energy, Water and Environment Systems (SDEWES) w Paphos na Cyprze.

Zaproszenie na konsultacje społeczne

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne, w formie prezentacji i dyskusji, dla projektu pn. "Analiza rozwoju zieleni w mieście Płocku w kontekście poprawy jakości życia jego mieszkańców” w związku z dotychczas zrealizowanymi pracami dotyczącymi rozwoju zieleni w naszym mieście.

mgr inż. Przemysław Jarosiński doktorem

Miło nam poinformować, że w dniu 16.11.2022 r. mgr inż. Przemysław Jarosiński z Instytutu Chemii Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii  obronił pracę doktorską o tytule „Badania kompatybilności różnych gatunków rop naftowych” przed komisją doktorską.

II edycja Szkoleń zawodowych z OZE

27 października studenci Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii przystąpili do egzaminów na uprawnienia energetyczne w zakresie eksploatacji instalacji, sieci i urządzeń: elektrycznych, cieplnych i gazowych przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.

39. Sympozjum AQUA za nami

Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA

W dniach 27-28 października 2022 roku odbyło się już po raz trzydziesty dziewiąty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska. Głównym organizatorem Sympozjum było tradycyjnie studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska oraz pracownicy Zakładu Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Promocja książki prof. Powierży

W dniu 18.10.2022 r. w Towarzystwie Naukowym Płockim odbyła się promocja książki Pana prof. dr hab. inż. Leszka Jana Powierży pt.: „Vademecum doktoranta i nie tylko”.

XII Płockie Dni Techniki

W dniach 24-25 października 2022 r. odbędą się XII Płockie Dni Techniki, a zarazem IV Mazowieckie Dni Techniki.

Promocje doktorskie i habilitacyjne 2022

W murach Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniu 4 października odbyły się uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych. Towarzyszyło im wręczenie odznaczeń państwowych.

Wyniki konkursu ENERGYEDULAB

Dwa wnioski z naszego Wydziału otrzymały finansowanie w konkursie na granty na laboratoryjne stanowiska dydaktyczne ogłoszonym w ramach realizacji w Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, zwanego dalej „programem IDUB”.

Sympozjum AQUA "Problemy Inżynierii Środowiska"

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu

Promocja książki prof. Powierży

Książka "Vademecum doktoranta i nie tylko"

Zapraszamy na promocję książki pt. „Vademecum doktoranta i nie tylko” prof. dr. hab. inż. Leszka Jana Powierży, która odbędzie się 18 października 2022 r. o godz. 12:00 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego (Płock, ul. Narutowicza 8). Wstęp wolny.

prof. Urbaniec - ze statusem Emerytowanego Profesora PW

Z dniem 1 października 2022 roku Rektor Politechniki Warszawskiej przyznał status Emerytowanego Profesora PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Urbańcowi.

Zmarł dr hab. inż. Waldemar Kurowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 września 2022 roku zmarł w wieku 84 lat Ś. P. dr hab. inż. Waldemar Kurowski, wieloletni nauczyciel akademicki Instytutu Inżynierii Mechanicznej Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej w Płocku specjalista w zakresie budowy i eksploatacji maszyn.

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Andrzeja Kowalskiego

W dniu 11 września 2022 roku zmarł w wieku 72 lat Ś. P. dr. inż. Andrzej Kowalski wieloletni nauczyciel akademicki Instytutu Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej w Płocku świetny wykładowca, znakomity fachowiec, pedagog i szanowany wychowawca wielu pokoleń budowlańców, uczynny i serdeczny Kolega.

Ankieta dot. uciążliwości zapachowej na obszarze miasta Płock i jego okolicach

Zapraszamy do udziału w badaniu dotyczącym uciążliwości zapachowych na terenie Płocka.

39th International Symposium on Combustion

W dniach 24-29 lipca mgr inż. Małgorzata Wydra z Instytutu Budownictwa wzięła udział w 39th International Symposium on Combustion w Vancouver w Kanadzie.

Kolejny doktorat wdrożeniowy

W związku z publikacją listy wnioskodawców, którzy zakwalifikowali się do VI edycji programu Doktorat Wdrożeniowy miło nam poinformować, że wniosek złożony we współpracy z naszym partnerem przemysłowym Guala Closures DGS Poland S.A. został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do realizacji i finansowania.

Karolina Brzezińska doktorem

Miło nam poinformować, że w dniu 22.07.2022 r. mgr inż. Karolina Brzezińska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, Instytutu Chemii, Zakładu Tworzyw Sztucznych obroniła pracę doktorską o tytule „Zastosowanie wysokorozdzielczej absorpcyjnej spektrometrii cząsteczkowej w płomieniu do oznaczania fluoru w benzynach” przed komisją doktorską.

Konferencja „Usprawnianie procesu inwestycyjnego w budownictwie”

W dniu 1 lipca pracownicy Instytutu Budownictwa wzięli udział w organizowanej przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa konferencji pt. Usprawnianie procesu inwestycyjnego w budownictwie.

FULLRECO4US - Cost Action 20133

W ramach Programu COST (European Cooperation in Science and Technology) w latach 2021-2025 na naszym Wydziale realizowany jest projekt Cross Border Transfer and Development of Sustainable Resource Recovery Strategies Towards Zero Waste (FULLRECO4US - Cost Action 20133).