Aktualności
Nowe Horyzonty Finansów: Wykład o Decentralized Finance
24.10.2024 roku w Audytorium odbył się wykład, który był prawdziwą podróżą w świat nowoczesnych technologii finansowych. Serdecznie dziękujemy Łukaszowi Szymańskiemu z Tokenomia.pro za inspirującą prelekcję na temat Decentralized Finance (DeFi) – Zdecentralizowanych Finansów.
Zdecentralizowane Finanse (DeFi)
24 października Tokenomia.pro, w ramach akcji edukacyjnej DQF Academy, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką finansów na wykład pt. "Zdecentralizowane Finanse (DeFi)".
Zagłosuj na Koło Naukowe SONDA w konkursie KoKoN
Projekt Studenckiego Koła Naukowego SONDA został nominowany w konkursie KoKoN, organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych.
V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe
Narodowy Bank Polski (NBP) zaprasza do udziału w piątej edycji prestiżowego Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej naukowej publikacji książkowej poświęconej tematyce bankowości, pieniądza oraz finansów. Inicjatywa ma na celu nie tylko wyróżnienie wybitnych prac, ale także wspieranie rozwoju polskiej literatury ekonomicznej i promowanie jej autorów.
Prof. Magdalena Majchrzak Uhonorowana Srebrną Monetą
W dniu 2 października 2024r. w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie odbyła się uroczystość, podczas której Pani dr hab. Magdalena Majchrzak, prof. uczelni została uhonorowana srebrną monetą kolekcjonerską „100. rocznica utworzenia Banku Polskiego SA”.
Wizyta na Uniwersytecie Mateja Bela w ramach programu Erasmus+
W sierpniu br. dr hab. inż. Marlena Piekut, prof. uczelni, odwiedziła Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) w ramach programu Erasmus+.
Międzynarodowy staż w ramach Erasmus+
W lipcu br. Pani dr hab. Magdalena Majchrzak, prof. uczelni oraz Pan dr hab. Piotr Szczypa, prof. uczelni odbyli staż w Universitat Politècnica de València (Faculty of Business Administration and Management, Dept. of Economics and Social Sciences).
Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w projekcie OMNIS2
Potrzeby studentów i kompetencje przyszłości to główne czynniki napędzające zmiany w ofercie dydaktycznej, nad którymi aktywnie pracuje Politechnika Warszawska, w tym Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Projekt „OMNIS2 Otwartość. Modernizacja. Nowoczesność. Integracja. Społeczność.” umożliwia unowocześnienie kolejnych programów studiów w Filii w Płocku.
Prof. Vita Semaniuk w KNEiS
W czerwcu 2024 roku zakończył się 2-miesięczny pobyt profesor Vity Semaniuk z Katedry Rachunkowści i Podatków Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu Narodowego w Tarnopolu na Ukrainie (West Ukrainian National University) w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych
Program stypendialny "Złote Indeksy NBP"
Narodowy Bank Polski rozpoczął nabór do Programu Stypendialnego „Złote Indeksy NBP” skierowanego do studentów I, II i III roku kierunków ekonomicznych polskich uczelni akademickich. Stu wyróżniających się studentów otrzyma 10 000 zł.
Relacja z XII Międzynarodowej Konferencji Naukowej
10 maja 2024 r. odbyła się XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Contemporary problems of economic development - Economic and managerial challenges in the face of external and internal shocks”, która została zorganizowana przez Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
XVI edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP
Zapraszamy do udziału w XVI edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.
Startup Camp Płock - Mazovian Startup IV
14 marca 2024 roku zapraszamy na spotkanie "Startup Camp Płock" dotyczące mazowieckiego programu Mazovian Startup IV.
Prof. Yuri Petrushenko z Uniwersytetu Państwowego w Sumach w KNEiS
W styczniu 2024 roku zakończył się 2 miesięczny pobyt profesora Yuria Petrushenko z Uniwersytetu Państwowego w Sumach na Ukrainie (Sumy State University) w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
Profesor Piotr Szczypa w składzie PKA
Dr hab. Piotr Szczypa, prof. uczelni został powołany w poczet członków Polskiej Komisji Akredytacyjnej na lata 2024-2027.
Mazowieckie warsztaty GOZ w praktyce
Zapraszamy na warsztaty poświęcone gospodarce o obiegu zamkniętym, w tym zagadnieniom z zakresu transformacji modelu biznesowego w kierunku pro środowiskowym. Celem warsztatu jest wsparcie kompetencyjne przedsiębiorstw zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu gospodarki cyrkularnej oraz nawiązywaniem partnerstw biznesowych, które ułatwią wdrażanie tego typu rozwiązań.
Wizyta pracowników KNEiS w Jełgawie
W dniach 20-25 listopada 2013 r. dr hab. inż. Marlena Piekut, prof. uczelni oraz mgr Justyna Karwowska z Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych uczestniczyły w wyjeździe szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ w Łotewskim Uniwersytecie Rolniczym na Wydziale Ekonomii i Rozwoju Społecznego (Latvia University of Life Sciences and Technologies) w Jełgawie.