Wizyta na Uniwersytecie Mateja Bela w ramach programu Erasmus+

W sierpniu br. dr hab. inż. Marlena Piekut, prof. uczelni, odwiedziła Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) w ramach programu Erasmus+.

Uniwersytet Mateja Bela (MBU), założony 1 lipca 1992 roku, powstał w wyniku połączenia Uniwersytetu Ekonomii i Turystyki oraz Wydziału Edukacji w Bańskiej Bystrzycy. Obecnie MBU składa się z siedmiu wydziałów: Wydziału Ekonomii, Wydziału Sztuk, Wydziału Edukacji, Wydziału Nauk Przyrodniczych, Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych, Wydziału Prawa oraz Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Zdrowia.

Podczas wizyty dr hab. inż. Marlena Piekut zapoznała się ze strukturą MBU, prowadzonymi badaniami oraz omówiła możliwości współpracy Politechniki Warszawskiej z Uniwersytetem Mateja Bela. W ramach wizyty podjęła również współpracę naukową z badaczami z MBU, co zaowocuje wspólnym artykułem naukowym.