Zapraszamy na XLI Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika

W dniach 24-25 października 2024 roku odbędzie się XLI Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA 2024. Wydarzenie będzie miało miejsce w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku.

Stypendium pod choinkę 2024

Zachęcamy studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej do składania wniosków o Stypendium pod choinkę 2024 – wyjątkowy grant przyznawany za aktywne działania na rzecz promowania Uczelni i budowania jej pozytywnego wizerunku. Stypendium jest finansowane z funduszy zebranych podczas Kiermaszu Świątecznego PW.

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla

Informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2024/2025.

Zdecentralizowane Finanse (DeFi)

24 października Tokenomia.pro, w ramach akcji edukacyjnej DQF Academy, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką finansów na wykład pt. "Zdecentralizowane Finanse (DeFi)".

Zagłosuj na Koło Naukowe SONDA w konkursie KoKoN

Projekt Studenckiego Koła Naukowego SONDA został nominowany w konkursie KoKoN, organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych.

V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe

Narodowy Bank Polski (NBP) zaprasza do udziału w piątej edycji prestiżowego Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej naukowej publikacji książkowej poświęconej tematyce bankowości, pieniądza oraz finansów. Inicjatywa ma na celu nie tylko wyróżnienie wybitnych prac, ale także wspieranie rozwoju polskiej literatury ekonomicznej i promowanie jej autorów.

Sesja podsumowująca Jubileusz 50-lecia Inżynierii Środowiska

Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku Dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Dyrektor Instytutu Budownictwa mają zaszczyt zaprosić na Sesję podsumowującą obchody Jubileuszu 50-lecia kształcenia studentów na kierunku Inżynieria Środowiska w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, która rozpocznie się w dniu 24 października 2024 r. o godz. 10.00 w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku.

Znamy już laureatów plebiscytu Złota Kreda

W dniu 12 października 2024 roku w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród "Złota Kreda" za rok akademicki 2023/2024. Wydarzenie to, organizowane jest od lat przez Komisję Dydaktyczną Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej, wyróżnia najlepszych dydaktyków uczelni.

Prof. Magdalena Majchrzak Uhonorowana Srebrną Monetą

W dniu 2 października 2024r. w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie odbyła się uroczystość, podczas której Pani dr hab. Magdalena Majchrzak, prof. uczelni została uhonorowana srebrną monetą kolekcjonerską „100. rocznica utworzenia Banku Polskiego SA”.

Kosmos na Politechnice

W środę, 9 października, w samo południe, w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza odbył się wykład „Fale grawitacyjne – nowy wgląd w tajemnice Wszechświata” poprowadzony przez Piotra Koska z kanału Astrofaza.